STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
RAPORT 2016 Kobiety w technologiach Obecność kobiet w polskim sektorze teleinformatycznym
Napisany przez: Administrator

Zapraszamy do lektury RAPORTu 2016 Kobiety w technologiach

UDOSTĘPNIJ

RAPORT 2016 Kobiety w technologiach Obecność kobiet w polskim sektorze teleinformatycznym

Biznes teleinformatyczny w powszechnej opinii uchodzi za domenę mężczyzn. To jest tylko częściowa prawda.

Rzeczywiście, nawet w najbardziej rozwiniętych gospodarczo państwach świata kobiety stanowią zaledwie ¼ personelu firm zajmujących się rozwojem technologii teleinformatycznej, a zaledwie co piąta z nich pełni w swojej organizacji funkcje menedżerskie.

Równocześnie jednak w historii informatyki było wiele wybitnych kobiet, których wiedza i dokonania wpłynęły na rozwój tej dziedziny. U początków niemal każdego z informatycznych gigantów, można znaleźć utalentowane kobiety bez których globalny rynek teleinformatyczny wyglądałby dziś zupełnie inaczej.

Raport „Kobiety w technologiach”, opracowany przez Instytut Innowacyjna Gospodarka zrealizowany na zlecenie inicjatywy „Znane Ekspertki”, ma zwrócić uwagę na rolę kobiet w sektorze teleinformatycznym w Polsce i na świecie, wskazać podstawowe bariery ograniczające możliwości rozwoju ich kariery, a także przedstawić przykłady najlepszych praktyk wpływających na zmianę obecnego stanu rzeczy.

Instytut Innowacyjna Gospodarka realizował podobne badanie i raport pt. „Kobiety w finansach. Obecność kobiet w polskim sektorze finansowym”. Jak udowodniła ta publikacja, chociaż kobiety są w znacznym stopniu niedoreprezentowane w tym sektorze, wielu z nich udało się osiągnąć sukces i zajmują najwyższe stanowiska w branży.

Nie inaczej jest w przypadku branży informatycznej.Pracuje w niej wiele kobiet, które są wybitnymi specjalistkami w tworzeniu lub upowszechnianiu rozwiązań i produktów technologii cyfrowych.

Poprzez raport „Kobiety wtechnologiach” chcemy pokazać w jak dużym stopniu utalentowane i kompetentne kobiety przyczyniają się do rozwoju tego sektora. W niniejszej publikacji znajdziecie państwo listę ponad 100 kobiet, stojących na czele firm zajmujących się produkcją lub wdrażaniem technologii informatycznych w Polsce.

Kapituła wybrała z ich grona 10 najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora teleinformatycznego.

Zapraszamy do lektury.

Raport do pobrania na stronie 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wydarzenia

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.