STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
konferencja
Napisany przez: Administrator

Polecamy konferencję „Be the change” Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

UDOSTĘPNIJ

VIII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet z myślą przewodnią „Be the change”.

Zapraszamy na stronę: http://www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/konferencje/

Jak odnaleźć się w świecie, w którym jedyną stałą wydaje się zmiana? Jak traktować punkty zwrotne w biznesie, jako szanse na rozwój?

Jak przestać się bać i zacząć korzystać z okazji?

Kolejną konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet organizujemy pod hasłem „Be the change” i poświęcamy tematowi zmiany.

Opierając się zmianom tracimy energię. A gdyby tak stać się zmianą? Podczas wykładów i warsztatów doświadczeni prelegenci i praktycy biznesu podpowiedzą jak czerpać ze zmieniającej się rzeczywistości i budować przewagę konkurencyjną dzięki elastyczności. Inspirujące kobiety podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedzą o punktach zwrotnych, które – często w nieoczekiwany sposób – odmieniły ich życie i pracę.

Konferencja to jak zwykle okazja do spotkania. W ostatniej wzięło udział ponad 550 kobiet.

Weź swój los w swoje ręce. Bądź zmianą. Be the change.

Serdecznie zapraszamy,

Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj

założycielki Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

PROGRAM

8:30-9:00 rejestracja i poranny networking

9:00-9:15 powitanie, Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj

9:15-9:35 Digitalizacja- zagrożenie czy szansa? Czesław Piasek, Citi Handlowy

9:35-10:00 Polowanie na trendy, Krzysztof Albrychiewicz, Warsaw Business School przy PW

Celem mojej prelekcji nie jest pokazanie aktualnych trendów odkrytych, sklasyfikowanych i opisanych przez różne podmioty. To są już trendy schwytane, poćwiartowane i często przeżute. Chcę, by nasze spotkanie stało się okazją do zrozumienia, jak polować na trend. Jak obudzić w sobie instynkt myśliwego i zapolować na naprawdę wielkie zwierzę – coś czego nikt nie odkrył. Osobiste odkrycie może przynieść wiele satysfakcji i korzyści.

10:00-10:30 Klienci jako najwdzięczniejsze źródło zmiany w biznesie, Agnieszka Szóstek, doktor wzornictwa przemysłowego Politechniki w Eindhoven

Wpadłaś na fantastyczny pomysł na własny biznes. Zaczęłaś działać, wszystko ruszyło z kopyta. Ale jakoś nie chce rosnąć dalej. Dlaczego? Bo czasami przegapiamy to, że nasi klienci potrzebują czegoś innego. W swojej prezentacji będę chciała przekonać Was jak wielką wartość daje przysłuchiwanie się potrzebom klientów. I mam nadzieję, że uda mi się udowodnić, że nie musi to być ani trudne, ani drogie.

10:30-10:45 Warszawa miastem zmian, Karolina Malczyk, Miasto st. Warszawa oraz Katarzyna Wojtaszek z Fundacji Jedyna Taka

10:45 – 11:15 przerwa kawowa i networking

11:15 – 12:15 Google | Internetowe Rewolucje: umiejętności internetowe zmieniają biznes, Damian Huba

Jak wykorzystać potencjał internetu w Twoim biznesie? Porozmawiamy o korzyściach, jakie niesie ze sobą rozwijanie umiejętności internetowych: oszczędność czasu, pieniędzy, a nawet łatwiejsze zdobywanie nowych klientów i podbój nowych rynków. Podpowiemy też, gdzie zdobywać nową wiedzę, by dotrzymywać kroku zmianie.

12:15 – 12:35 Zmiana perspektywy z przedsiębiorcy na inwestora, Kinga Nowakowska, Capital Park, Black Swan Fund

Czym różni się sposób patrzenia na biznes w sytuacji, gdy robi się go samemu, od tej, gdy wykłada się na niego pieniądze? Kto to jest „seryjny przedsiębiorca” i dlaczego w pewnym momencie staje się on inwestorem? Dlaczego niektórzy inwestorzy nie potrafią być „pasywni”? Czemu warto inwestować w szerszym gronie? O tym wszystkim opowie Kinga Nowakowska, która przeszła z sukcesem zmianę z przedsiębiorcy w inwestora, choć trudno jej zachować „pasywność”.

12:35 – 13:00 Historia o rollercoasterze, innowacjach i wytrwałości czyli rzecz o emocjach w biznesie. Bartek Gola, SpeedUp Group

Opowieść o nowym pokoleniu w biznesie i emocjach, które do niego wnosi.

13:00 – 13:15 Jak nie wypaść z torów, budując własny biznes, Piotr Surmacki, Fachowcy.pl

Im bardziej ambitne przedsięwzięcie, tym mniejsze są szanse jego powodzenia. Ważne jest, żeby z każdego etapu naszego życia zbierać doświadczenia, które pomogą nam w przyszłości – kropki w którymś momencie połączą się same. Perypetie związane z realizacją ambitnych przedsięwzięć i walką „mrówki” z gigantami technologicznymi na świecie – Google, Facebook i Apple.

13:15-14:30 lunch i przerwa networkingowa*

14:30-14:45 Jak zwyciężać i zmieniać świat, Aneta Podyma, Pramerica Życie TUiR SA

Najlepszą decyzją w sytuacji kryzysowej jest zmiana. Warto podjąć ryzyko, wyjść ze swojego akwarium i zobaczyć, jak wygląda świat dookoła. Trzeba umieć sobie powiedzieć – nauczę się czegoś nowego, znajdę swoje miejsce gdzie indziej. Czasami też trzeba zrobić jeden krok do tyłu po to, by potem zrobić dwa do przodu. Nie musimy być perfekcyjne, mamy prawo do błędów i zwątpienia, ale warto podejmować wyzwania i rozwijać wiarę w swój potencjał i poczucie własnej wartości. Dzięki niej w życiu można sprostać wielu wyzwaniom, zarówno na polu osobistym jak i zawodowym. Nadszedł czas, aby przełamać schematy i wsłuchać się we własne potrzeby. Na pierwszym miejscu musi stanąć życiowa równowaga i wewnętrzny spokój, wtedy znajdziemy miejsce na miłość, rodzinę i spełnienie.

14:45-15:45 sesja „Be the change”. Punkt zwrotny to takie zdarzenie, które zmienia kierunek historii. Albo życia. Cztery kobiety opowiadają, jak dzięki wyborom których dokonały, odmieniły biznes, rodzinę, edukację, a może nawet świat.

Wystąpią:

  • Violetta Domaradzka, Run Vegan,
  • Urszula Wójtowicz, Fundacja Force Feminite,
  • Ewa Gołębiowska, Zamek Cieszyn,
  • Olga Kozierowska, Sukces Pisany Szminką

15:45 zakończenie części głównej konferencji

16:00 -18:00 Seminaria wiedzowe dla chętnych, odbywające się równolegle:

16:00 -18:00 Seminarium 1

Dagmara Strzębicka, TrioFund, Black Swan Fund:

„Czy to na pewno ma sens? Weryfikacja mojego pomysłu na biznes”

Podczas seminarium słuchaczki dowiedzą się, w jaki sposób powinny podejść do spojrzenia chłodnym okiem na własną koncepcję biznesową. Poznają kryteria, jakie należy przyjąć, aby obiektywnie stwierdzić, że dana koncepcja broni się rynkowo, operacyjnie i finansowo. Otrzymają swoistą „check list”, według której będą mogły sprawdzić, czy o niczym nie zapomniały.

16:00 -18:00 Seminarium 2

Ola Więcka:

„Sell your story – Jak kupić inwestora w windzie?”

Elevator Pitch jest jak magiczna pigułka z wiedzą o twoim biznesie. Masz tylko minutę, by sprzedać swój pomysł, ale dobrze przygotowana mikstura błyskawicznie wywołuje zainteresowanie, zaangażowanie i ochotę na kolejne porcje. Działa w trakcie przypadkowych spotkań, networkingu, kontaktów z mediami i inwestorami. W windzie oczywiście też.

W trakcie warsztatów dowiesz się, jakie składniki działają najlepiej? Jak podać ją inwestorom?

Jak skondensować opowieść do 1 minuty i skutecznie zaprezentować swój pomysł, gdy masz na to niewiele czasu.

16:00 -18:00 Seminarium 3

Martyna Tarnawska, Socjomania:

„Media społecznościowe – dlaczego i jak pokazać tam siebie i swój biznes?”

Już 3/4 wszystkich Internautów korzysta codziennie z kanałów społecznościowych. Jesteśmy tam, by pozyskiwać kontakty, utrzymywać relacje ze znajomymi, budować widoczność i rozpoznawalność swojej marki/biznesu. Czy zastanawiasz się jaki może mieć zasięg informacja o Twoim biznesie? Do ilu osób możesz dotrzeć? Jak robić to skutecznie? Dlaczego media społecznościowe to tuba informacyjna, która wywołuje emocje i skłania do decyzji zakupowych/biznesowych? Koniecznie posłuchaj wystąpienia osoby, która do budowy swojego biznesu i swoich klientów wykorzystuje kanały social media. Przyjdź dowiedzieć się jak skutecznie wzmocnić obecność Twojej marki w mediach społecznościowych.

*Podczas przerwy lunchowej odbędzie się spotkanie informacyjne dot. programu Biznes w Kobiecych Rękach.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wydarzenia
TAGI: konferencja

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.