STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
ogrody innowacji orange
Napisany przez: Administrator

Ogrody Innowacji Orange - nasza relacja.

UDOSTĘPNIJ

To dopiero był twórczy piątek! 15 maja Technologia w Spódnicy miała przyjemność gościć w progach firmy Orange Polska, a konkretnie w Ogrodach Innowacji Orange. Miejsce nieprzypadkowe, gdyż to właśnie innowacje były tematem przewodnim kolejnej inicjatywy naszego Stowarzyszenia.  Spotkanie odbyło się pod hasłem „Co w trawie piszczy?”.

 

O tym, dlaczego innowacje są bardzo istotne z punktu widzenia firmy, przekonywał nas Piotr Muszyński (Wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych). Zwrócił uwagę na to, jak wiele zmieniło się w ostatnich latach w obszarze tworzenia produktów opartych o nowoczesne technologie. Dziś to klient współtworzy produkt i współkreuje usługę, jest źródłem inspiracji, a tym samym innowacji w firmie. Wprowadzanie innowacji w przedsiębiorstwach stało się koniecznością i nierzadko może przesądzić o sukcesie.

Luiza Warno (Orange Group Europe CIO) wraz z Bożeną Leśniewską (Dyrektor Wykonawczą Orange Polska ds. Sprzedaży) rozłożyły na czynniki pierwsze interakcje technologii z biznesem. Obie panie stworzyły przestrzeń do prezentacji potrzeb, z którymi mierzą się dzisiaj startupy będące źródłem innowacji nie tylko w Orange. Najbardziej energiczna i energetyczna integratorka polskiej sceny startupowej – Anna Walkowska (Chapter Director w Startup Grind i co-founder Startup Poland), w krótkim „pitchu” przedstawiła wizję współpracy pomiędzy dojrzałym biznesem a młodymi, niepokornymi  marzycielami, naprawiaczami, artystami, ryzykantami czy buntownikami… Przy wsparciu (nie tylko finansowym) dużych firm oraz ciekawym pomyśle szanse na powodzenie takiej współpracy stają się naprawdę spore.

Swoje pomysły na biznes prezentowali Andrzej Jędrzejewski - współtwórca STACZA KOLEJKOWEGO -mobilnej aplikacji pozwalającej sprawdzić stan kolejki w wybranych punktach nie ruszając się z domu oraz Ewa Kauicz - współtwórczyni HOLLO, czyli bezpłatnego i wygodnego systemu wzywania pomocy drogowej. Startupy te są laureatami konkursów Orange FAB i BIHAPI.

Spotkanie zwieńczyły prezentacje Sebastiana Grabowskiego (Dyrektora Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska) oraz Krzysztofa Kozłowskiego (Dyrektora Badań i Rozwoju Sieci i Platform Usługowych Orange Polska), którzy zwrócili uwagę nie tylko na biznesowy, ale również na społeczny wymiar innowacji i zaangażowanie Orange Polska w budowanie ekosystemu odpowiedzialnego biznesu.

Spotkaniu, dzięki uprzejmości firmy Samsung, towarzyszyła wystawa  najnowszych akcesoriów i rozwiązań dostępnych już na rynku i stanowiących przykład efektywnej współpracy ze startupami.

By tradycji stało się zadość, nasi Goście i Gospodarze spotkania mieli również czas na rozmowy w kuluarach, które trwały do późnych godzin popołudniowych. Nie ma się czemu dziwić, w końcu temat był inspirujący i bardzo zajmujący! Być może wspólne dyskusje już przyczyniły się do wykiełkowania nowego pomysłu, o którym niebawem zrobi się całkiem głośno? Kto wie…

Tymczasem stowarzyszenie pragnie gorąco podziękować całemu Zespołowi Orange za serdeczne przyjęcie w progach Ogrodów Innowacji oraz za profesjonalną organizację. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które włożyły wiele pracy i energii w organizację tego wydarzenia, a przede wszystkim Agacie Wójcik-Bielak oraz Luizie Warno.

Ciepłe słowa kierujemy także do wszystkich Prelegentów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz zechcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do zobaczenia w październiku!

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Fotorelacje

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.