STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
uniwersytet dzieci
Napisany przez: Administrator

Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu

UDOSTĘPNIJ

9 maja ośmio- i dziewięcioletni studenci kierunku Inspiracje Uniwersytetu Dzieci we Wrocławiu uczestniczyli w wykładzie z technologii informacyjnych –  eksperci z firmy Cisco, Anna Janas i Jacek Lewandowski, przybliżyli dzieciom idee Internetu Rzeczy.

Studenci dowiedzieli się, jakie urządzenia można połączyć ze sobą przez Internet i co zyskujemy dzięki takim rozwiązaniom.  Poznając przykłady komunikujących się ze sobą latarni w parku czy systemu informującego o korkach w mieście, zobaczyli, jak w praktyce może działać Internet Rzeczy. W czasie wykładu dzieci odpowiedziały również na tytułowe pytanie „Czy rzeczy mogą się porozumiewać?” a także zadały liczne pytania prowadzącym, m.in. kto wymyślił Internet?, gdzie powstał Internet?, czy jesteśmy nowoczesnymi dziećmi?, czy kiedyś będzie pralka, która jednocześnie będzie suszyła i prasowała ubrania? 

Wykład odbył się w ramach ścieżki nauk technicznych i pozwolił studentom zgłębić wiedzę z zakresu nowych technologii informacyjnych oraz poznać, jak rozwijająca się sieć internetowa może zmieniać nasze codzienne życie.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Fotorelacje

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.