STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
tydzień
Napisany przez: Administrator

Technologia w Spódnicy w Pałacu Prezydenckim

UDOSTĘPNIJ

20 marca 2015 roku w Pałacu Prezydenckim „Technologia w spódnicy” miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu inaugurującym kampanię „Tydzień z Internetem 2015”

20 marca 2015 roku  w Pałacu Prezydenckim „Technologia w spódnicy” miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu  inaugurującym kampanię „Tydzień z Internetem 2015”  połączonym z  prezentacją działań Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz finałem konkursu „Dojrz@łość w sieci”. Sprawozdanie ze spotkania znajdziecie tutaj. 

Bardzo nas zaskoczyło bogactwo i różnorodność działań prezentowanych w czasie spotkania. Śmiało można powiedzieć, że w czasach współczesnych walka z wykluczeniem ze świata cyfrowego jest tym czym przez kilka stuleci od upowszechnienia się druku była walka z analfabetyzmem.

Działanie na rzecz rozwoju cyfryzacji społeczeństwa jest bezwarunkowo walką z wykluczeniem społecznym, które dotyka osób nie mających fizycznego dostępu do komputera czy Internetu, lub nie posiadających umiejętności korzystania z nich.

O ile dla osób młodych wykluczenie ze świata cyfrowego to znacznie gorszy start w przyszłość i istotne pogorszenie pozycji  na rynku pracy to w przypadku osób starszych z jednej strony wpływa ono na brak dostępu do istotnych społecznie źródeł informacji, z drugiej natomiast jest ograniczeniem  samodzielności w świecie z dynamicznie rosnącym sektorem usług internetowych od bankowości internetowej  po rejestrację do lekarza czy weryfikację wyników badań medycznych.

Bez względu na grupę wiekową wykluczenie ze świata cyfrowego to brak dostępu do  przeogromnych zasobów wiedzy zgromadzonych w Internecie co istotnie wpływa na możliwości samokształcenia i rozwoju osobistego. Tym bardziej cieszą wszelkie inicjatywy i działania, które temu wykluczeniu przeciwdziałają.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Fotorelacje
TAGI: tydzień

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.