STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
e-skills
Napisany przez: Administrator

TECHNOLOGIA W SPÓDNICY WSPIERA PROJEKT e-Skills for Jobs 2014

UDOSTĘPNIJ

10 grudnia 2014 UPC Polska w ramach projektu e-Skills for Jobs 2014 zorganizowało spotkanie z uczniami drugiej klasy Technikum nr 8 w Katowicach.

 

Celem spotkania było  uświadomienie, jakie możliwości na rynku pracy mają dziś młodzi ludzie, którzy decydują się na rozwijanie kompetencji cyfrowych. Jako sympatyk Stowarzyszenia Technologia w Spódnicy na spotkanie przybył Prezes Net-o-logy Wojciech Muras, który jest również wykładowcą akademickim i z przyjemnością, jeśli tylko czas na to pozwala, dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą. W swoim krótkim wystąpieniu Pan Prezes starał się przede wszystkim zarazić pasją do ciągłego poszerzania wiedzy i ciężkiej pracy, która w perspektywie lat może przynieść ogromną satysfakcję, ale również świetne perspektywy na rynku pracy. Tylko z ust tak doświadczonego managera wiarygodne jest stwierdzenie, że każdy ma prawo do popełniania błędów, a umiejętność wyciągania wniosków pcha nas do przodu i buduje nasze doświadczenie.

Nauka na kierunkach technicznych/ inżynierskich jest ceniona przez pracodawców, a badania pokazują, że rynek pracy zwłaszcza w obszarze technologii już wkrótce będzie rynkiem pracownika, a nie pracodawcy, dlatego warto studiować nauki ścisłe.

Wojciech Muras, fot. Marta Chrobak

 

Ambasador e-Skills for Jobs 2014 – Konrad Skórczyński, Starszy Kierownik Centrum Wsparcia Technicznego w UPC Polska - opowiedział uczniom o tym, jak wyglądała jego ścieżka kariery, jak po liceum zdecydował o wyborze studiów informatycznych a po ich zakończeniu rozpoczął pracę w UPC Polska. Konrad Skórczyński zwrócił uwagę uczniów na to, jak duże znaczenie ma wybór dobrego pracodawcy, który poza możliwością rozwoju kompetencji technicznych dba również o to, by zdobywać inne umiejętności. Dzięki temu istnieje możliwość rozwijania się w innych obszarach i pracy w różnych działach, nie tylko IT czy technicznym.

Konrad Skórczyński, fot. Marta Chrobak

 

Marek Makowski, Młodszy Kierownik zespołu wsparcia technicznego B2B, opowiedział o swojej ścieżce kariery, wyborze studiów i tym, czym na co dzień zajmuje się w pracy. Zwrócił uwagę uczniów na to, by w przyszłości, przy wyborze pracodawcy dowiadywali się na temat tego, jakie są możliwości rozwoju i szkoleń.

Marek Makowski, fot. Marta Chrobak

 

Marcin Dalak, Specjalista ds. wsparcia technicznego, opowiedział o tym, jak odbywał w technikum praktyki w UPC i jak tuż po maturze otrzymał propozycję stażu a potem pracy. Jego historia była przykładem na to, jak bardzo młode osoby mogą poznać zasady działania dużej firmy, sprawdzić swoje możliwości i zdecydować o wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Marcin Dalak, fot. Marta Chrobak

 

Cieszymy się, ze jako Stowarzyszenie Technologia w Spódnicy możemy wspierać takie inicjatywy! Brawo UPC Polska za pomysł i podziękowania za możliwość współpracy przy Waszym projekcie e-Skills for Jobs!

e-Skills for Jobs 2014

e-Skills for Jobs 2014

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Fotorelacje
TAGI: e-skills

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.