STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
technologia spódnicy
Napisany przez: Administrator

Kolejny etap naszego rozwoju. Stawiamy na mentoring i edukację.

UDOSTĘPNIJ

Tak, to już 9 miesięcy od startu naszego pomysłu. Można powiedzieć, że rodzimy się na nowo choć wiek niemowlęcy to już daleka historia!

Kim jesteśmy?

 Jesteśmy stowarzyszeniem, organizacją zrzeszającą kobiety i mężczyzn na stanowiskach zarządczych w obszarze nowych technologii. Liczymy już ok. 100 członków i sympatyków.

Jaki jest nasz cel?

Organizację stworzyliśmy  z myślą o kobietach pracujących w branży ICT, która jest mało zróżnicowana pod względem płci, wieku i doświadczeń. Chcemy dbać o różnorodność w tym środowisku, ale nie poprzez parytety, a raczej pokazywanie przykładów kobiet, które swoim zaangażowaniem, determinacją i wiedzą osiągnęły sukces w branży ICT - stereotypowo uznanej za męską.

Postawiliśmy sobie cele!

Chcemy wspierać utalentowane kobiety w ich rozwoju zawodowym, a także zachęcać młode dziewczyny i dawać im szanse stawiania pierwszych kroków w świecie ICT, uświadamiając im, że jest tutaj wiele możliwych ścieżek rozwoju, a IT to nie tylko programowanie. Dlatego dwoma najważniejszymi filarami Stowarzyszenia będzie mentoring i edukacja.

MENTORING czyli  partnerska relacja między doświadczoną liderką TwS jako mentora a mentee - zorientowaną na odkrywanie i rozwijanie swojego potencjału. Osoby zaangażowane z ramienia TwS dzięki swojemu doświadczeniu jako mentorki będą dzielić się swoją wiedzą, doradzać, uczyć swoich mentee. Mentoring będzie realizowany w oparciu o wiedzę naszego Partnera z zakresu caochingu.

EDUKACJA Chcemy wspierać edukację dzieci, poszerzać ich wiedzę w zakresie nowych technologii jak również promować modę na kierunki inżynierskie - również a może przede wszystkim wśród dziewczynek . Mamy w planach objęcie Patronatem kilku uczelni oraz prowadzenie wykładów przez nasze ekspertki zarówno dla dzieci jak i młodzieży.

Ponadto dajemy przestrzeń dla regularnego poszerzania wiedzy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także do nawiązywania nowych relacji. W ramach działania Stowarzyszenia organizujemy spotkania otwarte, podczas których członkinie mogą wymienić  się doświadczeniami  i podzielić swoimi  spostrzeżeniami  z zakresu prowadzonych projektów. W planach stowarzyszenia jest również zapraszanie na spotkania ekspertów z różnych dziedzin - między innymi mentoringu, mediów i marketingu.  Założeniem Stowarzyszenia jest również inicjowanie i patronowanie publikacjom, konferencjom i innym organizacjom,  które propagują wiedzę z zakresu rozwoju zawodowego kobiet w branży technologicznej. We współpracy z organizacjami badawczymi jak również praktykami biznesu będziemy badać wyzwania i zmiany jakie zachodzą w tym środowisku. Będziemy się tą wiedzą regularnie dzielić!

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wydarzenia

AUTORZY POSTÓW

  • Administrator

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze commenta, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.